http://i31.tinypic.com/2ykgpiq.gif


Dr. House

11. listopadu 2008 v 20:13 | karolin.a

Popis seriálu

Originální název: House M. D.
Žánr: Drama, Mystery
Rok výroby: 2004

Dr. House (Huqh Laurie) , specialista nefrolog a hlavní postava seriálu, je doslova posedlý svou prací. Být jeho pacientem, ale není zrovna záviděníhodná situace. Jednak znamená, že onemocnění je velmi vážné a svým způsobem záhadné, jednak nejde zrovna o vzor pro studenty medicíny. Dr. Gregory House je náladový, ironický a s pacienty skoro nemluví. Jeho heslem je "Když nebudeme mluvit s pacienty, nebudeme jim muset lhát". To nevypadá na zrovna kladný charakter, ale zdání klame.

Dr. House totiž dokáže vyléčit i ty nejkomplikovanější případy a to je často jediný důvod, proč jej vedení nemocnice se skřípěním zubů ponechává dál ve stavu zaměstnanců. House v podstatě představuje prototyp antilékaře, postavu, která by v konvenčních seriálech odehrávajících se v nemocnicích po celém světě byla zápornou. K pacientům se chová bez respektu a mnohdy cynicky. Přesto není Gregory House, sám postižený kloubní chorobou, monstrem bez citů a bez zásad. Čas od času, jako by náhodou, divák zjišťuje, že dokáže být mnohem lidštější a
mnohem emotivnější než mnozí jeho "vzorní" kolegové. Dr. House si může dovolit být jakým je - je totiž génius. Zachraňuje životy i přes řadu bitev, které svádí s kolegy, vedením nemocnice i s příbuznými nemocných.
začátek seriálu (úvodní znělka):

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 moniq moniq | Web | 5. března 2009 v 15:24 | Reagovat

miluju Dr.House i můj blog je o tom!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama