http://i31.tinypic.com/2ykgpiq.gif


Krčský les a přilehlé vodní nádrže

17. listopadu 2008 v 18:35 | karolin.a |  travel

Krčský les a přilehlé vodní nádrže

V sobotu 15.11. jsme se vypravili na exkurzi do Prahy do Krčského lesa s p.p. Bílým. Jela asi půlka naší třídy + nějaký lidi z jiných tříd. Ráno byl sraz asi v půl 9, tak jsme museli vstávat v 7 (spala jsem u kámošky) , samozřejmě jsem si zapomněla vzít fotoaparát , takže jsme se pro něj museli stavit eště u mě doma. Ráno byla docela kosa. Hodně lidí vypadalo celkem vtipně, nevyspale .. včetně mě teda.. byl sraz teda na autobusáku, když jsme se všichni sešli, tak jsme se nacpali do autobusu.. (museli jsme se teda rozdělit na 2 půlky) i když nás bylo kolem 23, ale jelo celkem v autobuse dost lidí, takže bychom se tam nenacpali. Když jsme se opět sešli všichni v Praze, tak jsme jeli metrem až na místo ( jedna "milá" paní nám řekla, že jsme jak kdybychom jeli metrem poprví, p***)
Na místě už na nás čekalo pár lidí včetně kamaráda O. Bílýho, který nás měl provést po lese.


Po cestě jsme se dozvěděli dost zajímavých informací o lese, včetně toho, že bychom neměli hrabat listí, že půda pak nemá živiny atd. . Když jsme se pak vyškrábali ke starému K. hrádku, který byl na kopečku, tak jsme tam hezky posvačili a kochali se přírodou.

Procházkou kolem potoka a rybníků jsme se také dozvěděli další zajímavé informace. Např. jsme se dozvěděli, že ten kamarád O. B. tu našel nedávno kraba, který mu ale do druhého dne bohužel pošel, takže teď čeká v mrazáku na pitvu. Dále jsme se tam taky zasekli u šípkového keře a žrali šípky protože mají prý hodně vitamínů. Cestou jsme si také povídali o ptactvu.

Asi kolem 3 hodiny se pomalu chýlila naše exkurze ke konci. Potom jsme se rozloučili s pár lidma, kteří už museli jet domů a šli jsme do Čínské restaurace.. já si dala zase jídlo jako vždy a to M2 (kuřecí směs s bambusem a houbami). a pak jsme najedený jeli domů.. :´(.. a zase přecpaným autobusem.

Tato exkurze se mi strašně líbila, i lidi, kteří jeli byli fajn, (byli jsme i hodně často vygebený, zvlášť v metru) . Už se těším na další výlety.
Není nad pěknou podzimní procházku v lese. A opravdu to stálo za to, si o víkendu přivstat.


A tady je na ukázku pár fotek, fotila jsem teda sama, takže nečekejte žádný výstavní fotky :D, ale aspoň něco :) :
Tahle fotka se mi líbí, pohled na rybník a kolem les:

Tyhle 2 stromy dorůstají velkých výšek:eko domek (svítilo sluníčko, tak to nešlo moc vyfotit):

...

my:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 anýssek anýssek | Web | 18. listopadu 2008 v 21:16 | Reagovat

máš to pěkný... článek se ti povedl.. nakonec sem ho taky splodila xD

2 karolin.a karolin.a | Web | 18. listopadu 2008 v 23:25 | Reagovat

děkujuuu.. taky se ti článek moc a moc  povedl :-*

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama