http://i31.tinypic.com/2ykgpiq.gif


Přírodní "hrůzy"

28. listopadu 2008 v 17:08 | karolin.a |  essay
Za úkol jsme měli napsat jakýkoliv napínavý příběh, kde budou tedy krátké věty aby to dodalo na napínavosti a také místy přítomný čas. Co se bude odehrávat jsme si mohli vymyslet sami.
Dlouho jsem nevěděla co napíšu, ale nakonec jsme teda napsala tohle:

Přírodní "hrůzy"


Celý den byl úplně stejný jako každý jiný, vlastně úplně normální. Bylo krásné letní počasí. Časně ráno vysvitlo slunce. Celý den nesmírně zářilo. Vše se odehrálo až večer. Byly jsme s kamarádkami v restauraci. Seděly u stolu, povídaly si, popíjely a povečeřely a u toho poslouchaly hudbu. Hudba byla jemná, hraná na housle. Když jsme si tak povídaly, najednou uslyšíme hrozitánskou ránu. Všichni se najednou lekli, všichni lidé v restauraci. Ale nic to nejspíš nebylo. A tak jsme si povídaly dál, ale netrvalo dlouho a ozvalo se drnčení. Zrovna jsem byla zaujata a koukala se na jednu vázu, která měla na sobě něco namalovaného, ale nepoznala jsem co. Najednou se váza zatřásla a spadla dolů na zem ze skřínky. Její střepy dolétly až k našemu stolu. Po té se začaly otřásat stoly, země se nepatrně vlnila. Všechno se chvělo. Padaly i obrazy, obrazy od slavných malířů. Všichni lidé zpanikařili. Vedoucí hotelu přibíhá a povídá něco, abychom nepanikařili a pomalu s opatrností se odebrali k východu. Moc jsem ho nevnímala, byla jsem úplně stuhlá. Před mýma očima vše padalo. Lidé se museli věcem vyhýbat. Řvali něco jako: Zahyneme tu!. Ale tento řev zanikal. Nejvíce ze všeho jsem slyšela rány. Najednou vše přehlučí jedna obrovská rána. V tom se proberu a koukám. Spadl obrovský lustr ze stropu. Obrovský lustr s velikou váhou. Doufám, že na někoho nespadl. Kouknu se a co nevidím. Pod lustrem proudy krve. Vidím tam tři mrtvé lidi a mezi nimi moje kamarádka. Konečně odtuhnu a běžím rychle na místo.

Přesvědčuji se, jestli ještě nežije, ale marně - je mrtvá. Proud lidí mě táhne, ale směrem ven. Na smutek není vůbec čas. Když jsme se vyvalili všichni z dveří nevěří nikdo vlastním očím. Domy se otřásají, padají střechy, atd. Nikdo neví, kde se ukrýt, jestli jít dovnitř do nějakého domu a zůstat tam uvězněn a nebo jestli má člověk zůstat a pomateně utíkat v ulicích a očekávat, že na něj může každou chvíli něco spadnout. Všichni jsme se prostě rozeběhli do různých ulic. Kličkujeme mezi auty, zároveň dáváme pozor, aby na nás něco nespadlo. Spousta lidí volá: Zemětřesení! Utíkejte! , ale vy nemáte kam utéct. Vše padá čím dál rychleji, lidí ubývá. Běžím a neustále vidím, jak někdo umírá. Někoho zasáhne taška ze střechy, někoho zase přejede auto, jehož řidič se bezvýznamně snaží ujet před zemětřesením. Je to zvláštní, když víte, že každou chvilku můžete zemřít. Běžím ulicemi. Kličkuji a v hlavě si říkám sama pro sebe, Já ještě nechci umřít!. Pak se kouknu do dálky a najednou vidím velký černý vír. Tornádo! K zemětřesení se začíná zvedat vítr. Já vím, že jsou to poslední chvíle co žiju. Sednu si na silnici. Vzdávám to. Nemůžu přežít. Něco mě, ale přemlouvá zvedni se. Bezhlavě běžím. Zakopnu. Kouknu se na zem a vidím stín. Kouknu nahoru. Auto letí vzduchem a přímo na mě. Já už, ale nemám sil se zvednout a utíkat. Koukám, prostě jak auto se ke mně rychle přibližuje. Zavřu oči. BUM! Mám to za sebou. Každého smrt jednou čeká. Ale proč mě čekala zrovna takováhle? Příroda si pro nás tenhle večer připravila zemětřesení o Richterově škále 7, 9 doprovázeno ještě tornádem. Tyto dva přírodní jevy způsobily nesmírně velke škody a zahynulo strašně moc lidí. Jsem mrtvá a budu se ještě hodně dlouho převracet v hrobě vzpomínkou na tyto přírodní "hrůzy." 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 anýssek anýssek | Web | 28. listopadu 2008 v 19:36 | Reagovat

huh.. tohle se ti povedlo xD

2 agneska agneska | 8. prosince 2008 v 20:38 | Reagovat

Sednu si na silnici. Vzdávám to. Nemůžu přežít. Něco mě, ale přemlouvá zvedni se. Bezhlavě běžím. Zakopnu. Kouknu se na zem a vidím stín. Kouknu nahoru. Auto letí vzduchem a přímo na mě. ×D×D×D

Jsem mrtvá a budu se ještě hodně dlouho převracet v hrobě vzpomínkou na tyto přírodní "hrůzy."

Nechci ti to kritizovat, ale velmi sem se pobavila :D Nemá to chybu :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama